14 Kasım 2014 Dünya Diyabet Günü

22 Aralık 2014

14 Kasım Dünya Diyabet Günü ve tüm hafta içinde yaptığımız etkinliklerimize Uluslararası Diyabet Federasyonu (IDF) haber bültenlerinde yer verdi. 14 Kasım günü ve tüm hafta çok sayıda bilgilendirici diyabet toplantıları yaptık , İstanbul Halk Sağlığı Müd. ile ortaklaşa olarak alışverişmerkezleri ve üniversitelerde 700 kişiye şeker taraması yaptık. 60.000 adet diyabet bilgilendirme broşürü bastırdık ve tüm etkinliklerimizde dağıtarak İstanbul’daki 850 Aile Sağlığı Merkezinde çalışan 3500 aile hekimimize ulaşmasını sağladık.

14 Kasım Dünya Diyabet Günü etkinlikleri haberi için http://goo.gl/GZOMl6

Aşağıdaki etkinlik takvimi dahilinde, 2014 yılı 14 Kasım Dünya Diyabet Günü etkinliklerimizde geleneksel hale gelen “ Diyabet Söyleşilerimiz ve Şeker Taramaları” mızı gerçekleştirdik.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da 14 Kasım Dünya Diyabet Günü vesilesiyle 10-15 Kasım tarihleri arasında diyabete dikkat çekmek ve diyabet farkındalığını artırmak amacıyla bir dizi etkinlik gerçekleştirdik.

Genel Sekreterimiz Prof. Dr. Sayın Zeynep Oşar Siva, TRT Ankara Radyosuna 14 Kasım Dünya Diyabet Gününe özel bir röportaj verdi. 14 Kasım 2014 gününde Cemiyetimiz merkez binasında ve Şişli Belediyesi Dereboyu Toplum Merkezi’nde, Cemiyetimiz Başkanı Prof.Dr. Hasan İLKOVA ve Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mücahit ÖZYAZAR ’ın konuşmacı olarak katıldığı diyabet bilgilendirme toplantılarına yaklaşık 200 kişi katıldı ve tüm hafta boyunca İstanbul Halk Sağlığı Md. ile ortaklaşa çeşitli üniversite ve alışveriş merkezlerinde yaklaşık 700 kişiye random şeker taraması yapıldı. 14 Kasım haftasında ilköğretim okullarında Diyabet Bilgilendirme Seminerleri ve şeker ölçümleri yaptık.

Türk Diyabet Cemiyeti olarak Türkiye genelinde sayısı yaklaşık 7 milyon kişiye ulaşan diyabetlilere dikkat çekmek ve diyabet farkındalığını artırmak amacıyla, Becton Dickinson firması işbirliğiyle, 14 Kasım Dünya Diyabet Günü etkinlikleri kapsamında, Boğaziçi Köprüsü’nün mavi renkte aydınlatılmasını sağladık.

Türk Diyabet Cemiyeti - CarrefourSA işbirliğinde Dünya Diyabet Günü’ne özel bir sağlıklı beslenme söyleşisi ve yemek tarifi videosu hazırlanarak hem CarrefourSA hem de Türk Diyabet Cemiyeti’nin sosyal medya hesaplarında paylaşıldı. http://goo.gl/d3jvpt

Tasarım ve içerik çalışmaları Cemiyetimize ait olan “Diyabet Bilgilendirme Broşürü” nü tüm etkinliklerimizde ve İstanbul’daki 850 aile sağlık merkezindeki 3500 aile hekimine dağıttık.

2013 yılından bu yana yaptığımız gibi her üç ayda bir çıkan Diyabet dergimizin, “14 Kasım Dünya Diyabet Günü” sayısını da yine 3500 aile hekimimize ulaştırdık.

Dünya Diyabet Günü etkinliklerimize her zaman olduğu gibi bu yıl da değerli desteklerini esirgemeyen saygıdeğer firmalarımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Türk Diyabet Cemiyeti’ni sosyal medya’dan da takip edin

14 Kasım Dünya Diyabet Günü fotoğraf galerisine ulaşmak için lütfen tıklayınız.

14 Kasım Dünya Diyabet Günü Basın Yansımaları

14 Kasım Dünya Diyabet Günü'nünden basına yansıyan haberleri görmek için lütfen tıklayınız.