Dünya Diyabet Günü

Dünyada Diyabet farkındalığını arttırmak amacıyla kullanıma sunulan, ” WDD Selfie App – Blue Circle “ (Dünya Diyabet Günü selfie uygulaması – Mavi Halka) uygulamasını; sizde ücretsiz indirebilir ve kendi mesajınızla sosyal medya hesabınızdan , #türkdiyabetcemiyeti #diyabet #test2prevent #eyesondiabetes #WDD hashtagleriyle paylaşabilirsiniz.

Uygulamayı nasıl kullanacaksınız?

  • IOS (Apple) ya da Android kelimelerinden kullanıcısı olduğunuza tıklayın, ya da aşağıdaki QR kodu okutun,
  • Sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilmek için, yükleme sırasında uygulamanın fotoğraf galerinize ulaşabilmesine izin verin,
  • Selfinizi çekin,
  • Mavi halkayı fotoğrafınız üzerine dilediğiniz gibi yerleştirin, ne kadar yaratıcı olacağı size kalmış…
  • Kişisel mesajınızla paylaşabilirsiniz

2019 Yılı 14 Kasım Dünya Diyabet Günü Etkinlikleri

Türk Diyabet Cemiyeti olarak her yıl olduğu gibi bu yıl da 14 Kasım Dünya Diyabet Günü vesilesiyle Kasım ayı boyunca diyabet hastalığına dikkat çekmek ve diyabet hakkında farkındalığı artırmak amacıyla ‘Diyabeti Tanı, Aileni Koru’ teması çerçevesinde bir dizi etkinlik gerçekleştirdik.

2018 Yılı 14 Kasım Dünya Diyabet Günü Etkinlikleri

Türk Diyabet Cemiyeti olarak her yıl olduğu gibi bu yıl da 14 Kasım Dünya Diyabet Günü vesilesiyle Kasım ayı boyunca diyabet hastalığına dikkat çekmek ve diyabet hakkında farkındalığı artırmak amacıyla bir dizi etkinlik gerçekleştirdik.

2017 yılı Dünya Diyabet Günü

Dünya Diyabet Günü'nde sizler için birçok etkinlik düzenliyoruz.

2016 yılı Dünya Diyabet Günü

Uluslararası Diyabet Federasyonu, 2016 yılı için Dünya Diyabet Günü temasını "Eyes on Diabetes" olarak belirlemiştir. Belirlenen tema ile Tip 2 diyabetin erken teşhisi, tüm diyabet tipleri için oluşabilecek ciddi komplikasyonların önlenmesi ve tedavisi ile diyabetin daha iyi yönetilmesinde erken teshis, düzenli takip ve kontrolün önemine dikkat çekilmektedir.

2015 yılı Dünya Diyabet Günü

Türk Diyabet Cemiyeti olarak her yıl olduğu gibi bu yıl da 14 Kasım Dünya Diyabet Günü vesilesiyle 02-18 Kasım tarihleri arasında diyabet hastalığına dikkat çekmek ve diyabet hakkında farkındalığı artırmak amacıyla bir dizi etkinlik gerçekleştirdik.

2014 yılı Dünya Diyabet Günü

14 Kasım günü ve tüm hafta çok sayıda bilgilendirici diyabet toplantıları yaptık.

2013 yılı Dünya Diyabet Günü

14 Kasım 2013 Dünya Diyabet Gününde Türk Diyabet Cemiyeti Özel Diyabet Hastanesi ile Şişli Belediyesi Gülbağ Toplum Merkezinde Diyabet Söyleşileri ve Ücretsiz Şeker Taramaları gerçekleştirdik.

14 Kasım Dünya Diyabet Günü Haberleri

14 Kasım Dünya Diyabet Günü ve tüm hafta içinde yaptığımız etkinliklerimize Uluslararası Diyabet Federasyonu (IDF) haber bültenlerinde yer verdi.

Diyabetli Değilim, Diyabetle Yaşıyorum. Daha Sağlıklı Bir Gelecek İçin Güçlerimizi Birleştirelim.

Diyabetli Değilim, Diyabetle Yaşıyorum. Daha Sağlıklı Bir Gelecek İçin Güçlerimizi Birleştirelim.

​Dünya Diyabet Gününün Simgesi Mavi Halka'nın Anlamı

Mavi Halka, diyabet için birleşmeyi ve bir araya gelmeyi temsil etmesi için Uluslararası Diyabet Federasyonu tarafından oluşturulmuştur

Prof. Dr. Hasan İlkova'nın Dünya Diyabet Günü Mesajı

Dünya Diyabet Günü, tüm dünyada salgın hastalık gibi yayılmakta olan diyabet hastalığının ciddiyetinin belirtilmesi açısından oldukça önemli bir gündür.