Hakkımızda

1955 yılında kurulan Türk Diabet Cemiyeti (TDC), diabet hastalığı, korunma yolları ve tedavisi hakkında halkın bilinçlenmesini sağlayan, eğitimler düzenleyen, bilimsel araştırmaların yapılması ve politikaların oluşturulmasına destek veren Türkiye’nin önde gelen kurumlarından biridir. 4000’in üzerinde üyesi bulunan TDC, İstanbul’un yanısıra Denizli, Isparta, Mersin, Kayseri ve Konya şubeleri ile ülkemizin diğer bölgelerindeki hasta ve hasta yakınlarına hizmet vermektedir. 1990 yılında Türk Diabet ve Obezite Vakfı ile Türk Diabet Cemiyeti işbirliğinde bağışlarla hayata geçirilen diabet hastahanesi döneminin alanındaki ilk hastahanesi olma özelliğini taşımaktadır. İstanbul Acıbadem’de bulunan ve yine bağışlarla inşaatı devam eden yeni hastahanemiz kısa zamanda tamamlanarak halkımıza hizmet vermeye başlayacaktır. 4000 üyesi bulunan Türk Diabet Cemiyeti, 1959 yılında 21. üyesi olarak IDF’e katılmış ve ülkemizin diabet alanındaki sağlık hizmetlerini ve bilimsel çehresini temsil eden önemli bir üyesi haline gelmiştir.

Yönetim Kurulu

Türk Diabet Cemiyeti Yönetim Kurulu

TDC Yönetim Kurulu Başkanı’nın Mesajı

50 yılı aşan kuruluşu ile ülkemizde şeker hastalığının tanınması, tedavisi ve önlenmesinde öncü olmuştur.

TDC Kuruluş, Kurucuları ve Geçirdiği Evreler Nelerdir?

TDC Kuruluş, Kurucuları ve Geçirdiği Evreler Nelerdir?

Geçmişten günümüze, Yarım Asrı Aşan Tecrübesiyle Türk Diyabet Cemiyeti

1955 yılında kurulan Türk Diabet Cemiyeti (TDC), diabet hastalığı, korunma yolları ve tedavisi hakkında halkın bilinçlenmesini sağlayan, eğitimler düzenleyen, bilimsel araştırmaların yapılması ve politikaların oluşturulmasına destek veren Türkiye’nin önde gelen kurumlarından biridir.

Diyabet ve Obezite Farkındalık Eğitim Merkezi

Diyabet ve Obezite Farkındalık Eğitim Merkezi

Kurucularımız

Kurucularımız

Bağışçılarımız

Bağışçılarımız

Kadınlar Kolu

Kadınlar Kolu, hasta, hasta yakınları, doktorların yakınları ve TDC’de görev almış kişilerden oluşmaktadır.

İlkler Albümü

İlkler Albümü

Vizyonumuz ve Misyonumuz

1955 yılında kurulan TDC, diyabet hastalığı, korunma yolları ve tedavisi hakkında halkın bilinçlenmesini sağlayan, önde gelen kurumlardan biridir.

Yeni Hastanemiz

Türkiye'nin Diyabet Hastanesi açıldı!

Dr. Nazif Bağrıaçık Kadıköy Hastanesi

Dünya Sağlık Örgütü’ne (DSÖ) göre, 300 milyonun üstünde diyabetli olduğu tahmin edilmektedir.

Genç Diyabetliler Kulübü

2000 yılında Türk Diyabet Cemiyeti bünyesinde kurulan Türk Diyabet Cemiyeti Genç Diyabetliler Kulübü, geçen yıllar içerisinde başarılı etkinliklere imza attı.

Diyabet Yaz Kampları

2016 yılında 51.sini gerçekleştireceğimiz Diyabet Yaz Kampımıza ait bilgileri sizlerle çok yakında websitemiz ve sosyal medya hesaplarımız aracılığıyla paylaşıyor olacağız.

Bağlantılı Kuruluşlar

Türk Diabet Cemiyeti birçok yerli ve uluslararası kurum ve kuruluşla işbirliği yapmaktadır.

Bağışlarınız İçin

Değerli bağışlarınız bizim için çok önemli.