Dr. Nazif Bağrıaçık Kadıköy Hastanesi

Diyabet, bugün dünyadaki en yaygın hastalıklardan biri olarak kabul edilmektedir. Dünya Sağlık Örgütü’ne (DSÖ) göre, 300 milyonun üstünde diyabetli olduğu tahmin edilmektedir. Hastalığın son yıllardaki çok yüksek artış hızı nedeniyle; DSÖ diyabeti “salgın” (epidemi) olarak tanımlamıştır. 1996 yılında Birleşmiş Milletler’de (BM) tarihinde dördüncü kez (sıtma, tüberküloz ve AIDS) bir hastalığı salgın olarak kabul edip, uluslararası sağlık otoritelerine hastalıkla mücadele çağrısında bulunmuştur. (BM daha önce sırasıyla; sıtma, tüberküloz ve AIDS için çağrıda bulunmuştu).

Diyabet, ülkemiz de son on yılda tüm tahminlerin ötesinde % 90-100 arasında artış göstermiş, 2000 yılında % 7.6 olan erişkin toplumdaki sıklığı bugün % 14’e çıkmıştır. Çalışmalar ülkemizde 9 milyon diyabetli olduğunu, 40 yaş üstü nüfusun dörtte birinin diyabet riski ile karşı karşıya geldiğini göstermektedir.

Kuruluşundan bu yana 48 yıl boyunca diyabet hastalığı, korunma yolları ve tedavisi hakkında halkın bilinçlenmesini sağlayan, eğitimler düzenleyen, bilimsel araştırmaların yapılması ve politikaların oluşturulmasına destek veren Türk Diyabet Cemiyeti, İstanbul Harbiye’de bulunan ve 1990 yılında Türk Diabet ve Obezite Vakfı ile Türk Diyabet Cemiyeti işbirliğinde bağışlarla hayata geçirilen Diyabet Hastanesi döneminin kendi alanında ilk hastanesi olma özelliğini taşımaktadır. Hastanemiz geçen yıllar içerisinde diyabetle ilgili oluşan tüm komplikasyonlarla ilgili muadilleri ile kıyaslandığında muayene,tedavi ve tahliller için oldukça düşük fiyatlarla en kaliteli hizmeti vermektedir Değişen zaman ve şartlar içerisinde hizmet kalitesindeki çıtayı daha yükseğe çıkartarak daha geniş bir kitleye hitap edebilmek amacıyla yeni bir hastanenin yapılması zarureti doğmuştur. Türk Diyabet Cemiyeti’nin özvarlıklarıyla kurulan ve 1990 yılından bu yana İstanbul - Harbiye’de diyabetlilerimize hizmet veren Diyabet Hastanesi , 2015 Haziran ayından bu yana İstanbul Kadıköy’deki yeni yerinde, yeni ismiyle (Prof.Dr. Nazif Bağrıaçık Diyabet Hastanesi) hizmetlerine devam ediyor.

http://www.diyabethastanesi.com/

Dr. Nazif Bağrıaçık Kadıköy Hastanesi

Türk Diyabet Cemiyeti’nin özvarlıklarıyla kurulan ve 1990 yılından bu yana İstanbul - Harbiye’de diyabetlilerimize hizmet veren Diyabet Hastanesi , 2015 Haziran ayından bu yana İstanbul Kadıköy’deki yeni yerinde, yeni ismiyle (Prof.Dr. Nazif Bağrıaçık Diyabet Hastanesi) hizmetlerine devam ediyor.